Warning: Declaration of c2c_ConfigureSMTP::options_page_description() should be compatible with C2C_Plugin_023::options_page_description($localized_heading_text = '') in /home/visaglob/domains/visaglobalturkey.com/public_html/wp-content/plugins/configure-smtp/configure-smtp.php on line 171
ALMANYA VİZESİ | Visa Global Turkey
İletişim Bilgileri
 • info@visaglobalturkey.com
 • 08503048793
 • 08503048793
İletişim Formu

ALMANYA VİZESİ

Vize almak istediğiniz ülke için parmak izi(VIS) verme zorunluluğu ve randevu alma zorunluluğu 2014 yılı eylül ayı sonrası getirilmiştir.

NOT: RANDEVU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  08503048793 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Vize başvurunuz için Randevunuzu oluşturmadan başvuru merkezine gitmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmemektedir. Almanya vizesi randevunuzu oluşturmak için 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da RANDEVU formunuzu doldurmanız yeterlidir. Randevunuzu oluşturduktan sonra randevunuza gelirken size özel randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur.

Almanya vize başvurunuz 3 aydan daha kısa süreli (Schengen-kısa süreli) bir başvurusu ise Almanya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Almanya vize başvurunuz için gerekli ön işlemler  tarafımızca hazırlanacak olup, Almanya konsolosluğunun belirlemiş olduğu iDATA kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Almanya vizesi başvuru sahiplerinin başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Randevunuz müşteri temsilciniz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli evrak listesi başvuru sahibi/sahipleri ile paylaşılacaktır. Evraklarınız ile beraber randevu tarihinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru için randevu almadan ofise gittiğinizde başvurunuz kabul edilmemektedir. Başvuru esnasında size sunmuş bulunduğumuz güncel evrak listesini eksiksiz ve tam olarak getirmelisiniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz istenebilir veya tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir. Bu durumun önüne geçmek için süreci müşteri temsilcinizle tamamlamanız gerekmektedir. Temsilcimizle iletişime geçmek için 08503048793 numaramızdan bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

ALMANYA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRECİ

Müşteri temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınızı Almanya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu İDATA kurumuna teslimi gerçekleştirdikten sonra 90 güne kadar olan( Schengen ) Almanya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi maksimum 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsoloslukların tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkı vardır. Ayrıca yoğun talep oluşan seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk  göz önünde bulundurulmalıdır.

Konsoloslukların çalışma saati ve iş günleri sonuç çıkma süresinde etkili olmakla beraber bu süreç dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, çalışma saatleri ve resmi tatiller dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN İŞLEM SIRASI

 • Vize başvurusunda bulunacağınız ülke sistemi üzerinden randevu alınız.
 • Gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız.
 • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

NOT: FİRMAMIZ ALMANYA’YA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ SEYAHATLERİNİZDE GEREKLİ VİZE İŞLEMLERİ İÇİN İŞLEM YAPMAKTADIR. ALMANYA VİZESİ BAŞVURULARINIZ İÇİN 08503048793 TELEFON NUMARASINDAN DETAYLI BİLGİ ALMALISINIZ.

ALMANYA VİZE KATEGORİLERİ

SHENGEN (KISA SÜRELİ C TİPİ) VİZE BAŞVURULARI

Seyahat süresi maksimum 14 güne kadar olan turistik başvurularınız ve 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılım amaçlı Almanya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Almanya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı tarafımıza ileterek başvuru tarihinden önce online olarak kontrol ettiriniz. 

Almanya Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evrak listesi;

 • Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Pasaport: Pasaportunuz vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf: Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşlarının 21 yaş altı çocukları seyahat sağlık sigortasından muaf tutulmaktadır.

SEYAHAT REZERVASYONLARI

 • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler
 • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

Not: Vize başvurusu için teslim edilen pasaport üzerinde deforme olmamalı ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda randevu ve işlemin iptali ile karşılanacağı bilinmektedir.

TİCARİ VİZE BAŞVURULARI

Almanya için ticari amaçlı vize başvurusunda Almanya’dan ticari davetiye gönderilmelidir. Örnek ticari davetiye talebi için 08503048793 numaradan ilgili temsilcilerimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Ticari amaçlı ziyaretiniz için kısa süreli ya da uzun süreli vize başvurusu yapabilirsiniz. İlk defa vize başvurusunda bulunacaksanız vize talebiniz size gönderilen davetiye tarihi aralığında onaylanacaktır. Sonrasında gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınızda daha uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Eğer önceki vize başvurularınızda parmak izi uygulamasına girmiş iseniz vize başvurunuzu vekalet verdiğiniz şirket veya şahıslar sizin adınıza gerçekleştirebilirler. Ticari amaçlı ziyaretleriniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızda randevu alımı zorunludur randevusuz başvuru gerçekleştiremezsiniz.

Almanya Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunurken Konsolosluğun yoğunluğunu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin öncesinde randevu almalısınız, evraklarınız kontrol ettirildikten sonra başvuru yapınız.

Not: Ticari Amaçlı vize başvurusunda firmamızdan bilgi sağlamak için 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız veya randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

TURİSTİK VİZE BAŞVURULARI

 • Başvuran kişi ev hanımı, öğrenci, 3 aydan az süreli çalışan veya çalışmayan kategorisinde yer almakta ise sponsor evrakları ya da Almanya’dan davet eden kişi tarafından verilen taahhütname/davetiye gereklidir.
 • Seyahat sürecinde Almanya’daki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ait gelirle ilgili belgeler (ör. maaş ödemeleri, hesap cüzdanı, kira geliri, tarım üretimi, Almanya’dan gelen havale vs.)

TRANSİT VİZE BAŞVULARI

 • Almanya Transit Vize gideceğiniz ülkeye ait seyahat planı, oturma müsaadesi ve pasaporttaki ilgili sayfanın fotokopisi veya asıl gideceğiniz ülkeye giriş izni veren diğer belgeler sunulmalıdır.

VEKALETEN MACARİSTAN VE SLOVENYA İÇİN TIR VİZESİ BAŞVURULARI

 • C2 Listesi
 • Türkiye çalışmakta olunan firmanın Ticaret Sicil Kaydı
 • Türkiye’de işverenden alınan iş ilişkinizi gösteren ve masrafların karşılanacağını garanti eden Almanca hazırlanmış teyit yazısı
 • Almanya’da verilecek hizmet hakkında gerekli belgeler; Almanya’da iş yapılan firmanın posta ve telefon bilgilerini de içeren bir teyit yazısı
 • Başvuru sahibinin sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi (beynelmilel ehliyet)
 • Almanya’da trafiğe kayıtlı TIR kullanılacaksa 484/2002 sayı ve 01.03.2002 tarihli yönetmeliğe göre AB şoför belgesi ibraz edilmelidir.

KÜLTÜREL VEYA SPORTİF AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

Almanya kültürel ya da sportif amaçlı vize başvurularında Almanya’da etkinliği organize eden kurum / kuruluş tarafından düzenlenmiş davetiye veya sözleşme (etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin yapılacağı yer ve bilgi) etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü başvuru sahibinin etkinlikteki görevi

ALMANYA EĞİTİM AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

 • Almanya’da eğitim görülecek  okul veya kurstan başvuru sahibinin adına eksiksiz isim listesini içeren detaylı bir yazı olmalıdır. Bu yazı öğrencilerin eğitim süresi, eğitim içeriği veya öğrenci değişim programı hakkında da bilgi içermelidir.