Warning: Declaration of c2c_ConfigureSMTP::options_page_description() should be compatible with C2C_Plugin_023::options_page_description($localized_heading_text = '') in /home/visaglob/domains/visaglobalturkey.com/public_html/wp-content/plugins/configure-smtp/configure-smtp.php on line 171
AMERIKA VİZESİ | Visa Global Turkey
İletişim Bilgileri
 • info@visaglobalturkey.com
 • 08503048793
 • 08503048793
İletişim Formu

AMERIKA VİZESİ

NOT: RANDEVU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE 08503048793 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Amerika vize başvurusu öncesi bir Schengen vizesine ya da öncelikli olarak Kanada vizesine sahip iseniz onaylanma sürecinde Amerika konsolosluğu size kolaylık saglayacaktır. Başvurunuz için herhangi bir kuruma gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu bizim aracılığımızla gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için 08503048793 telefon numarasından ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Amerika vizesi başvurunuz online sistem üzerinden gerçekleştirildiği aşamadan sonra mülakat ile sonuçlanan süreç gerçekleşmektedir. Konsoloslukta yapılacak olan bu mülakat için öncelikli olarak online olarak DS-160 formunun doldurulması, mülakatınız sonuçlanıp, pasaportunuz UPS ile elinize ulaşıncaya kadar gerçekleşecek süreci yöneterek, işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştireceğinizi garanti ediyoruz. Randevusuz olarak Amerikan Konsolosluğuna gelmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur. Randevunuzu oluşturmak için 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız veya randevu formumuzu doldurmanız, randevularınıza gelirken randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN İŞLEM SIRASI

 • DS 160 formunu sistem üzerinden eksiksiz ve İngilizce olarak doldurunuz.(İngilizce olması gerekli ve bu süreçte  müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır.)
 • Randevu zorunludur.
 • Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız. (Tarafımızdan temin edilir.
 • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

AMERİKA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRECİ

Amerika konsolosluğunun çalışma saati ve iş günleri vize başvurunuzun değerlendirilme aşamasında işlem süresinde dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmi tatiller ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

Amerika vize başvuru sonuçlanma süresi Ankara Amerika Konsolosluğu için aynı gün, İstanbul Amerika Konsolosluğu için 1 haftadır. Sonucun size Ups yolu ile ulaşması başvuru tarihinden 1 hafta ile 3 hafta arasında değişir.

NOT: Ds160 Formu doldurduktan sonra başvuru sahibinin vize başvurusu için konsolosluğa gitme zorunluluğu vardır.

STANDART EVRAK LİSTESİ

Amerika Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evraklar;

 • Biometrik Fotoğraf:Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir.
 • Pasaport: Kriterlere uygun pasaport.
 • Seyahat Rezervasyonları: Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Amerika’da kalınacak süre için yeterli tutarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler

Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

AMERİKA VİZE TÜRLERİ – SEYAHAT AMACINIZA GORE –

Amerika vize başvurunuzu gerçekleştireceğiniz kategoriye göre Konsolosluk ek evraklar talep edilmektedir. Evrakların listesi firmamız tarafından sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için 08503048793 telefon numarasından müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

(A, G ve NATO) – Diplomatik ve Resmi Vizeler

(B) -İş, Turizm, Tıbbi Tedavi Vizesi

(C)-Transit Vize

(D)-Mürettebat

(E1/E2)-Tüccar/Yatırımcı Vizesi

(F/M)-Akademik Eğitim/Dil Öğrencisi/Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri

(J1)-Değişim Programı, Öğrenci Vizesi

(H, L, O, P, Q, R)-Geçici İşçi/Çalışma ya da Staj Vizesi

(I)-Basın Mensubu ve Gazeteciler

AMERİKA VİZE BASVURUSU ZAMAN SÜRECİ 

Amerika vize başvuru sahipleri için maddi ve manevi zaman kaybınızı engelleyerek başvuru sürecinizi hızlandırıyor eksiksiz başvuru ile red sonucu alma olasılığınızı minimize ediyoruz. Tarafımıza 08503048793 telefon numarasından ulaşabilir ilgili müşteri temsilcilerimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Sistem üzerinden size özel DS-160 dosyanız oluşturulmaya başlandığında, seyahat planınıza uygun randevu tarihi ve saati belirlenir. Sistem üzerinden sizlere özel oluşturulan evrak listesi ile birlikte evraklarınızın orjinallerini elden teslim edebilirsiniz.