Warning: Declaration of c2c_ConfigureSMTP::options_page_description() should be compatible with C2C_Plugin_023::options_page_description($localized_heading_text = '') in /home/visaglob/domains/visaglobalturkey.com/public_html/wp-content/plugins/configure-smtp/configure-smtp.php on line 171
AVUSTRALYA VİZESİ | Visa Global Turkey
İletişim Bilgileri
 • info@visaglobalturkey.com
 • 08503048793
 • 08503048793
İletişim Formu

AVUSTRALYA VİZESİ

Vize almak istediğiniz ülke için parmak izi(VIS) verme zorunluluğu ve randevu alma zorunluluğu 2014 yılı Eylül ayı sonrası getirilmiştir.

NOT: RANDEVU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  08503048793 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Randevu almadan başvuru merkezine gitmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmemektedir. Randevunuzu oluşturmak için 08503048793  numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ve da RANDEVU  formunuzu doldurmanız yeterlidir.

Avustralya için randevunuzu oluşturduktan sonra randevunuza gelirken size özel randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

Avustralya vize başvurusu 3 aydan daha kısa süreli (kısa süreli) bir başvurusu ise Avustralya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Avustralya vize başvurunuz için ilgili ön işlemler  tarafımızdan hazırlanacak olup, Avustralya konsolosluğunun belirlemiş olduğu Vfs Global kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Başvuru sahiplerinin başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Randevunuz müşteri temsilciniz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli evrak listesi başvuru sahipleri ile paylaşılır. Evraklarınız ile beraber randevu tarihinde Vfs Global ofisinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturalya için randevu almadan gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurunuz kabul edilmez. Başvuru esnasında size sunmuş bulunduğumuz güncel evrak listesini eksiksiz ve tam olarak getiriniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz istenebilir veya tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir. Bu durumun önüne geçmek için süreci ilgili  temsilciniz ile tamamlamanız gerekmektedir. İlgili temsilcilerimizle iletişime geçmek için 08503048793 numaramızdan bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

VİZE BAŞVURU VE İŞLEM SÜRECİ

Müşteri temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınızı Avustralya  Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu  Vfs Global kurumuna teslimi gerçekleştirdikten sonra 90 güne kadar olan Avustralya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 7 ile 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsolosluk tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca yoğun talep oluşan seyahat zamanlarında konsoloslukların yaşadığı yoğunluk  göz önünde bulundurulmalıdır.

Avustralya konsolosluğunun iş günleri işlem süresinde etkili olmakla beraber bu süreç dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, çalışma saatleri ve resmi tatiller dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

AVUSTURYA VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLENMESİ GEREKEN İŞLEM SIRASI

 • Vize başvurusunda bulunacağınız ülke sistemi üzerinden randevu almalısınız
 • Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız.
 • Gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

NOT: FİRMAMIZDAN AVUSTRALYA’YA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ SEYAHATLERİNİZDE GEREKLİ VİZE İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. AVUSTRALYA VİZESİ BAŞVURULARINIZ İÇİN 08503048793 NUMARASINDAN DETAYLI BİLGİ ALINIZ.

AVUSTRALYA VİZE KATEGORİLERİ

KISA SÜRELİ VİZE BAŞVURULARI

Eğer Seyahat süresi maksimum 14 güne kadar olan turistik başvurularınız varsa ve 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılım amaçlı Avustralya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Avustralya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı tarafımıza ileterek başvuru tarihinden önce online olarak kontrol ettiriniz. 

Avustralya Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evrak listesi;

 • Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Pasaport: Pasaportunuz vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf: Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşlarının 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf tutulmaktadır.

SEYAHAT REZERVASYONLARI

 • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkâna sahip olunduğuna dair belgeler
 • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

Not: Avustralya Vize başvurusu talebinde bulunulan pasaport üzerinde deforme ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına neden olan bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda işlem ve randevunun iptali ile karşılanacağı bilinmektedir.

TİCARİ VİZE BAŞVURULARI

Avustralya ticari amaçlı vize başvurusunda Avustralya tarafından ticari davetiye gönderilmelidir. Örnek ticari davetiye talebi için 08503048793 numaradan ilgili temsilcilerimizden ücretsiz destek alınız.

Ticari amaçlı ziyaretiniz için kısa ya da uzun süreli vize başvurusu yapabilirsiniz. Avustralya’ya İlk defa vize başvurusunda bulunacak iseniz vize talebiniz size gönderilen davetiye tarihi aralığında onaylanır. Sonrasında gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınızda daha uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Eğer önceki vize başvurularınızda parmak izi uygulamasına girmiş iseniz vize başvurunuzu vekâlet verdiğiniz şirket veya şahıslar sizin adınıza gerçekleştirebilir. Ticari amaçlı ziyaretleriniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızda randevu alımı zorunludur randevusuz başvuru gerçekleştiremezsiniz.

Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunurken Konsolosluğun yoğunluğunu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin öncesinde randevu alınız, evraklarınız kontrol ettirildikten sonra başvuru yapınız.

Not: Ticari Amaçlı vize başvurusunda firmamızdan bilgi sağlamak için 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız veya randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

TURİSTİK VİZE BAŞVURULARI

 • Seyahat sürecinde Avustralya’daki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ait gelirle ilgili belgeler (ör. maaş ödemeleri, hesap cüzdanı, kira geliri, tarım üretimi, Avustralya’dan gelen havale vs.)
 • Başvuru sahibi ev hanımı, öğrenci, 3 aydan az süreli çalışan veya çalışmayan kategorisinde yer almakta ise sponsor evrakları ya da Avustralya’dan davet eden kişi tarafından verilen taahhütname/davetiye gereklidir.

TRANSİT VİZE BAŞVULARI

 • Avustralya Transit Vize gideceğiniz ülkeye ait seyahat planı, oturma müsaadesi ve pasaporttaki ilgili sayfanın fotokopisi veya asıl gideceğiniz ülkeye giriş izni veren diğer belgeler sunulmalıdır.

AVUSTRALYA KÜLTÜREL VEYA SPORTİF AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

Kişilerin Avustralya’da etkinliği organize eden kurum/kuruluş tarafından düzenlenmiş davetiye veya sözleşme (etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin yapılacağı yer ve bilgi) etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü başvuru sahibinin etkinlikteki görevi olmalıdır.

AVUSTRALYA EĞİTİM AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

 • Avustralya’daki eğitim görülecek  okul ya da kurstan başvuru sahibinin adına eksiksiz isim listesini içeren detaylı bir yazı. Bu yazı öğrencinin eğitim süresi, eğitim içeriği veya öğrenci değişim programı hakkında da bilgi içermelidir.