Warning: Declaration of c2c_ConfigureSMTP::options_page_description() should be compatible with C2C_Plugin_023::options_page_description($localized_heading_text = '') in /home/visaglob/domains/visaglobalturkey.com/public_html/wp-content/plugins/configure-smtp/configure-smtp.php on line 171
AVUSTURYA VİZESİ | Visa Global Turkey
İletişim Bilgileri
 • info@visaglobalturkey.com
 • 08503048793
 • 08503048793
İletişim Formu

AVUSTURYA VİZESİ

Vize almak istediğiniz ülke için parmak izi(VIS) verme zorunluluğu ve randevu alma zorunluluğu 2014 yılı eylül ayı sonrası getirilmiştir.

NOT: RANDEVU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  08503048793 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ. 

Randevusuz olarak başvuru merkezine gitmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur. Randevunuzu oluşturmak için 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir. Randevularınıza gelirken randevu mektubunuzu evraklarınızla götürmeniz gerekmektedir.

Avusturya vize başvurusunu 3 aydan daha kısa süreli (Schengen) olarak yapacaksanız Avusturya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan Vfs Global üzerinden işlem yapabilirsiniz . Avusturya vize başvurunuz tarafımızdan hazırlanacak olup, Avusturya konsolosluğunun belirlemiş olduğu VFS GLOBAL kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Başvuru sahipleri, başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu sağlayabilir. Randevunuz müşteri temsilcimiz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli olan evrak listesi sizlerle paylaşılacaktır. Evraklarınızla beraber randevu tarihinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya için randevusuz vize başvurunuz kabul edilmez. Başvuru esnasında size iletmiş bulunduğumuz güncel evrak listesini eksiksiz olarak getiriniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz ya da tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir. Bu durumun önüne geçmek için 08503048793 numaramızdan bize ulaşabilir ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

VİZE BAŞVURUSU İŞLEM SÜRECİ

İlgili Müşteri temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınızı Avusturya konsolosluğunun belirlemiş olduğu kuruma( Vfs Global ) teslim ettikten sonra 90 güne kadar olan Avusturya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 3 ile 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsolosluklar tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca yoğun talep oluşan seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunlukta göz önünde bulundurulmalıdır.

Konsoloslukların resmi tatilleri, çalışma saatleri ve işlem günleri işlem süresinde dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmi tatiller ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

AVUSTURYA VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN İŞLEM SIRASI

 • Avusturya için sistem üzerinden randevu alınız.
 • Başvuru sahiplerinden İstenilen gerekli evrakları tamamlayınız.
 • Gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.
 • NOT: FİRMAMIZ AVUSTURYA’YA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ SEYAHATLERİNİZDE GEREKLİ VİZE İŞLEMLERİ İÇİN  İŞLEM SAGLAR. AVUSTURYA VİZESİ BAŞVURULARINIZ İÇİN 08503048793 TELEFON NUMARASINDAN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

AVUSTURYA VİZE KATEGORİLERİ

AVUSTURYA KISA SÜRELİ VİZE BAŞVURULARI

Eğer Seyahat süresi 14 güne kadar olan turistik başvurularınız ile 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılmak amaçlı Avusturya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

AVUSTURYA Vize Başvurusu için hazırlanması gereken önemli evraklar;

 • Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır.
 • Pasaport: Pasaportunuz vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf: Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir.AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşının 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf tutulmaktadır.

 SEYAHAT REZERVASYONLARI

 • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler
 • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

Not: Vize başvurusu talebinde bulunulan pasaport üzerinde deforme ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden minimum 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda işlem ve randevunun iptali ile karşılaşılacağı bilinmektedir.

TİCARİ VİZE BAŞVURULARI

Avusturya ticari amaçlı vize başvurusunda Avusturya tarafından ticari davetiye gönderilmelidir. Örnek ticari davetiye talebi için 08503048793 numaradan ücretsiz destek alınız.

Ticari amaçlı ziyaretiniz için kısa süreli veya uzun süreli vize başvurusu yapabilirsiniz. İlk defa vize başvurusunda bulunacak iseniz vize talebiniz size gönderilen davetiye tarihi aralığında onaylanacaktır. Sonrasında ise gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınızda daha uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Eğer önceki vize başvurularınızda parmak izi uygulamasına girmiş iseniz vize başvurunuzu vekalet verdiğiniz şirket ya da şahıslar sizin adınıza gerçekleştirebilirler. Ticari amaçlı ziyaretleriniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızda randevu alımı zorunludur randevusuz başvuru gerçekleştiremezsiniz.

Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunurken yoğunluğunu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin öncesinde randevu alınız, evraklarınız kontrol ettirildikten sonra başvuru yapınız.

 Not: Ticari Amaçlı vize başvurusunda firmamızla işlem sağlamak için arayarak bilgi alabilirsiniz.

AVUSTURYA TURİSTİK VİZE BAŞVURULARI; 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya Randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

 • Avusturya’daki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ait gelirle ilgili belgeler (ör. Maaş ödemeleri, hesap cüzdanı, kira geliri, tarım üretimi, Avusturya’dan gelen havale vs.)
 • Eğer başvuru sahibi ev hanımı, öğrenci, 3 aydan az süreli çalışan veya çalışmayan kategorisinde yer almakta ise sponsor evrakları ya da Avusturya’dan davet eden kişi tarafından verilen taahhütname/davetiye gereklidir.

AVUSTURYA TRANSİT VİZE BAŞVULARI

 • İlgili Vize gideceğiniz ülkeye ait seyahat planı, oturma müsaadesi ve pasaporttaki ilgili sayfanın fotokopisi veya asıl gideceğiniz ülkeye giriş izni veren diğer belgeler sunulmalıdır.

AVUSTURYA KÜLTÜREL VEYA SPORTİF AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

Avusturya’da etkinliği organize eden tarafından düzenlenmiş davetiye veya sözleşme (etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin yapılacağı yer ve bilgi) etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü başvuru sahibinin etkinlikteki görevi

EĞİTİM AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

 • Avusturya’daki okul veya kurstan başvuru sahibinin adına eksiksiz isim listesini içeren detaylı bir yazı. Bu yazı öğrencinin eğitim süresi, eğitim içeriği ya da öğrenci değişim programı hakkında da bilgi içermelidir.
 • Ödemesi yapılmış eğitim programı ya da hibe yazısı gereklidir.