İletişim Bilgileri
  • info@visaglobalturkey.com
  • ANKARA İSTANBUL,IZMIR,MUGLA ,BURSA GAZIANTEP TRABZON EDIRNE
  • 08503048793
  • 08503048793
İletişim Formu

İDATA

NOT: RANDEVUNUZU OLUŞTURABİLMEK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR PASAPORT BILGILERINIZ YANINIZDAYSA RANDEVU TIKLAYINIZ .EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE  08503048793 NUMARALI HATTIMIZDAN MUSTERI TEMSILCISINE ULASINIZ.

İData için randevusuz başvuru merkezine gittiğinizde başvurunuz kabul edilmemektedir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikle randevu oluşturmanız gerekir. Randevunuzu oluşturmak için 08503048793 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da RANDEVU  formunuzu doldurmanız yeterlidir. Randevularınıza katılım sağlarken randevu mektubunuzu evrakların arasında götürmeniz gerekmektedir.

Almanya ve İtalya için vize başvuruları başvuru tarihinden maksimum 90 Gün önce yapılmalıdır.

Kısa sureli olarak yani seyahat süreleri 90 günden kısa olan başvuru sahipleri Almanya ve İtalya vizesi için vize başvurularını Almanya ya da İtalya Konsolosluğu yerine fahri konsolosluk olarak görevlendirilmiş ve görevi itibari ile başvuru ve evrak teslim surecinde konsolosluk adına işlem yapan İdata ( Fahri konsolosluk )  firmasından gerçekleştirmektedir. 2014 yılı eylül ayından itibaren İData için parmak izi verme zorunluluğu getirilmiştir. Parmak izi uygulamasına katılmayan başvuru sahipleri vekâleten evrak teslimi sağlatamaz. İData için randevu alabileceğiniz 8 farklı ofis mevcuttur. Bu i data ofisleri Ankara, İstanbul Harbiye-Kadıkoy, İzmir,Gaziantep,Antalya,Trabzon,Bursa ofisleridir. Randevu almak zorunludur. Bunun nedeni randevusuz başvuru  yapılamıyor olmasıdır. Randevu talebi oluşturulduktan sonra ikinci ve en önemli adım olan evrak listesinin düzenlenmesi aşaması vardır. Müşteri temsilciniz size hazırlanması gereken evrakların listesini e-mail ya da iletişim numaranız üzerinden iletecek ardından ise randevunuz dan 1-3 gün öncesinde kontrolünü yaparak hatasız bir işlem yapmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde eksik evrak nedeniyle ret almanız ya da randevu tarihinde işlem yapamamanız nedeniyle yaşayacağınız maddi ve manevi zararların önüne geçilmiş olacaktır. Evrak kontrolü aşamasından sonra başvurunun son aşaması olan evrak teslimi aşaması kalmaktadır. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra vize başvurunuz sonuçlandığında size irtibat numaranızdan ulaşılacak ya da mail yoluyla bilgi verilecektir. Vizeleri veren kurum İdata değildir vize sonucu Almanya ya da İtalya konsolosluğunca idata ya bildirilir. Eksiksiz olarak teslim edilen vize başvuruları için başvuru sonucu iDATA aracılığı ile Konsolosluk vize bölümüne teslim edilmesini takiben 15 iş günü içerisinde karar verilmektedir Ulusal (90 gün ve üzeri) vize başvurunuzu iDATA’dan temin edeceğiniz randevu tarihi ile, bağlı olduğunuz Almanya Elçilik/ Konsolosluktan yapabilirsiniz.

İData parmak izi uygulaması Schengen vizesi için Eylül 2014 tarihi itibariyle alınmış olan parmak izinizin 5 yıl geçerlilik suresi vardır, ancak aşağıdaki durumlarda tekrar parmak izinizin alınması gerekmektedir. • Schengen ülkeleri harici ülkeler için verilen parmak izi bilgileri geçerli olmamaktadır. Evlilik ya da boşanma ile gerçekleşen soyadı değişikliğinde tekrar parmak izi verilmesi gerekmektedir. Pasaportunuzu aldığınız zaman verilen parmak izi geçerli değildir. Konsolosluklardan gelen bilgiler doğrultusunda istisnai durumlarda parmak izi geçerli pasaport olsa bile parmak iziniz için tekrar idata ofislerine gelmeniz gerekebilir. Başvurularınız idata için  kargo ile kabul edilmemektedir. Her başvuru sahibinin şahsen ya da vekâlet ile yetkilendirilen kişi aracılığı ile idata şubesinden başvuru yapma zorunluluğu vardır.