Warning: Declaration of c2c_ConfigureSMTP::options_page_description() should be compatible with C2C_Plugin_023::options_page_description($localized_heading_text = '') in /home/visaglob/domains/visaglobalturkey.com/public_html/wp-content/plugins/configure-smtp/configure-smtp.php on line 171
İDATA | Visa Global Turkey
İletişim Bilgileri
  • info@visaglobalturkey.com
  • 08503048793
  • 08503048793
İletişim Formu

İDATA

NOT: Şirketimizin ilgili firma ya da konsoloslukla bir anlaşması yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.

İData, Almanya ve İtalya ( İstanbul Bölgesi ) vizeleri için evrak teslim alan kurumdur. Bu iki ülke için evraklar hazırlandıktan sonra bu kuruma teslim edilmelidir.Almanya ve İtalya için vize başvuruları başvuru tarihinden maksimum 90 Gün önce yapılmalıdır.  2014 yılı eylül ayından itibaren Schengen ülkeleri için parmak izi verme zorunluluğu getirilmiştir. Parmak izi uygulamasına katılmayan başvuru sahipleri vekâleten evrak teslimi sağlatamaz. İData için hizmet alabileceğiniz 8 farklı ofis mevcuttur. Bu i data ofisleri Ankara, İstanbul Harbiye-Kadıkoy, İzmir,Gaziantep,Antalya,Trabzon,Bursa ofisleridir. Randevu almak zorunludur. Bunun nedeni randevusuz başvuru  yapılamıyor olmasıdır. İkinci ve en önemli adım olan evrak listesinin düzenlenmesi aşamasıdır. Kişi kendisi ilgili kuruma giderek evrak teslim etmelidir.

Bizden danışmanlık alan müşterilerimiz için ise müşteri temsilciniz size hazırlanması gereken evrakların listesini e-mail ya da iletişim numaranız üzerinden iletecek ardından ise randevunuz dan 1-3 gün öncesinde kontrolünü yaparak hatasız bir işlem yapmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde eksik evrak nedeniyle ret almanız ya da randevu tarihinde işlem yapamamanız nedeniyle yaşayacağınız maddi ve manevi zararların önüne geçilmiş olacaktır. Evrak kontrolü aşamasından sonra başvurunun son aşaması olan evrak teslimi aşaması kalmaktadır. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra vize başvurunuz sonuçlandığında size irtibat numaranızdan ulaşılacak ya da mail yoluyla bilgi verilecektir. Vizeleri veren kurum İdata değildir vize sonucu Almanya ya da İtalya konsolosluğunca idata ya bildirilir. Eksiksiz olarak teslim edilen vize başvuruları için başvuru sonucu iDATA aracılığı ile Konsolosluk vize bölümüne teslim edilmesini takiben 15 iş günü içerisinde karar verilmektedir Ulusal (90 gün ve üzeri) vize başvurunuzu iDATA’dan temin edeceğiniz randevu tarihi ile, bağlı olduğunuz Almanya Elçilik/ Konsolosluktan yapabilirsiniz.

İData parmak izi uygulaması Schengen vizesi için Eylül 2014 tarihi itibariyle alınmış olan parmak izinizin 5 yıl geçerlilik suresi vardır, ancak aşağıdaki durumlarda tekrar parmak izinizin alınması gerekmektedir. • Schengen ülkeleri harici ülkeler için verilen parmak izi bilgileri geçerli olmamaktadır. Evlilik ya da boşanma ile gerçekleşen soyadı değişikliğinde tekrar parmak izi verilmesi gerekmektedir. Pasaportunuzu aldığınız zaman verilen parmak izi geçerli değildir. Konsolosluklardan gelen bilgiler doğrultusunda istisnai durumlarda parmak izi geçerli pasaport olsa bile parmak iziniz için tekrar idata ofislerine gelmeniz gerekebilir. Başvurularınız idata için  kargo ile kabul edilmemektedir. Her başvuru sahibinin şahsen ya da vekâlet ile yetkilendirilen kişi aracılığı ile idata şubesinden başvuru yapma zorunluluğu vardır.